Miskolci Telekis Diákokért Alapítvány

2022. október 17-én bejegyzésre került, így sikeresen elindúlt az új alapítványunk.

Az alapítvány célja:

A Telekis diákok életkörülményeinek javítása, esélyegyenlőség megteremtése.

A kollégium tagjainak támogatása (ösztöndíjak, pályázatok, kurzusok, konferenciák, ismeretterjesztő kurzusok, egyéb rendezvények, tanulmányutak szervezése, kiadványok támogatása).

Minden olyan tevékenység támogatása, amely hozzájárul ahhoz, hogy a MPSK Teleki Tehetséggondozó Tagkollégium neve és szakmai presztízse ismertté és elismertebbé váljon.

Az alapítvány tevékenysége:

A kollégiumban lakó diákok életkörülményeinek javítása, anyagi támogatása. A szociálisan rászoruló diákok anyagi támogatása. Tanulmányi versenyek-, ismeretterjesztő foglalkozások-, sportrendezvények szervezése, támogatása, az ezekhez kapcsolódó szervezési és adminisztrációs tevékenységek támogatása. Az ifjúsági ügyek felkarolása, ennek érdekében ifjúsági rendezvények, tanfolyamok, oktatások szervezése, anyagi támogatása.

Az alapítvány számla száma:

Takarék bank 50463701-10004919