Könyvtár

A kollégium könyvtára

A Teleki Tehetséggondozó Kollégium épülete eredetileg, az  1960-as évektől, a Borsod megyei Állami Építőipari Vállalat munkásszállójaként funkcionált. A kultúrára és művelődésre vágyó szakmunkások szabadidejük hasznos eltöltésére rendelkezésre állt egy sok ezer kötetes, a kor színvonalának megfelelő felszereltségű könyvtár.

A kollégium 1990-es megalakulásakor ezt a könyvtárat megörökölte. Természetesen az intézmény megváltozott profilja új kihívások elé állította a könyvtárat: a korábbi szakszervezeti könyvtárat kollégiumi (iskolai) könyvtárrá kellett alakítani. A könyvtárnak immár nemcsak a szabadidő kellemes és hasznos eltöltési színterének kellett lennie, hanem az intézmény  tanítási-, tanulási médiatárának és kommunikációs centrumának is.

 Sajátos eszközrendszerével segíti a kollégiumot pedagógiai programja megvalósításában, másrészt; mint a könyvtári rendszer tagja a mindenkor érvényes könyvtári jogszabályok, szabványok szerint működik. Gyűjteménye mára már széleskörűen tartalmazza azokat az információhordozókat, információkat, amelyeket a kollégium oktató-nevelő tevékenysége hasznosít. 

 A könyvtár feladatait a kollégium pedagógiai programja és a NAT is meghatározza.   Gyűjteményét a kollégium igényei szerint és a minőség elvét érvényesítve folyamatosan fejleszti, gondozza. A nyomtatott dokumentumokon (könyv, időszaki kiadvány, segédkönyv, stb.) kívül gyűjti a nem nyomtatott ismerethordozókat (hanglemez, hang- és videokazetta, zenei CD, DVD, CD-ROM, multimédia CD stb.) 

Egységes gyűjteményét hozzáférhetővé teszi a tanulók, pedagógusok részére és biztosítja a különböző információhordozók használatához szükséges technikai eszközöket. 

 Gyűjteményén, eszközein és tájékoztató forrásain alapuló szolgáltatásaival kielégíti a kollégium tevékenységéből eredő információs igényeket; a pedagógusok alapvető szakirodalmi és információs igényeit. Tájékoztatást ad az iskolai, a pedagógiai-szakmai szolgáltatásokat ellátó intézményekben működő könyvtárak, ill. a nyilvános könyvtárak dokumentumairól, szakirányú szolgáltatásairól.

Ma már a könyvtár több mint 40 000 dokumentummal rendelkezik.

Mindenképpen fontos megemlíteni azokat a kollégákat, akik, a kollégium fennállása óta a könyvtár sikeres működését irányították:

Gál Gabriella

Demcsik Ivánné

Kuruczné Vágási Szilvia

Jelenleg Bátori Beáta vezeti a könyvtárat.